1ŽLS VOJVODINA NS - ŠABAC 80:78

sreda, 25.02.2015 | 10:03

Košarkašice Vojvodine NS savladale su u Novom Sadu u utakmici 20. kola Prve lige Srbije Šabac rezultatom 80:78 (21:27, 21:21, 20:15, 18:15).Šabac je snažno ušao u meč i poveo sa 10:2 posle samo dva minuta igre, u 8. minutu stekle i 11 poena prednosti (25:14).Domaća ekipa je uspela u 15. minutu da stigne do prve prednosti 33:31), ali gošće iz Šapca sa šest poena viška odlaze na poluvreme: 48:42. Košarkašice Šapca su održavale prednost tokom cele treće četvrtine, ali je Vojvodina uspela da se približi i u poslednju četvrtinu ulazi sa poenom zaostatka - 63:62. Trojkom Jovane Pašić Vojvodina je u 36. minutu povela sa 76:70, ali Šabac trojkom Ane Vuković stiže do izjednačenja u 39. minutu.Obe ekipe su propustile priliku za realizaciju napada da bi Čorto bila precizna  8 sekundi pre kraja za konačnih 80:78.U domaćem timu Pašić je bila najefikasnija sa 25 poena, 22 je postigla Vučetić a  Laković12 poena. Šabac su predvodile Stepanović sa 24 poena Velisavljević sa 20 i Vuković sa 19 poena.
Srećna pobeda večeras na SPENS-u protiv jedne od najboljih ekipa koje su ovde gostovale.Šteta što je naš rival, sticajem nesretnih okolnosti došao u situaciju da, umesto borbe za plej of, bije bitku za goli život i opstanak u eliti. Vovodina je ovom, teško izvojevanom pobedom, ostvarila ono što je u septembru bio samo san a to je takmićenje u pej ofu. Pripremamo odmah utakmicu poslednjeg kola protiv interesantne ekipe Bora i ujedno tempiramo formu za kup Milana Cige Vasojevića u Zrenjaninu za koji smo se takođe kvalifikovali.
Pašić Jovana, igrač ekipe Vojvodina NS:
U krajnje fer i korektnoj utakmici pobedila je naša, ovog puta srećnija ekipa. Da su Šapčanke kojim slučajem pobedile bilo bi to potpuno zasluženo i ja im u ime čitavog tima čestitam na odličnoj igri večeras u Novom Sadu.
Đurić Srđan, trener ekipe Šabac: Dobra utakmica, borili smo se do samog kraja, sreća je bila na njihovoj strani. Čestitam Vojvodini na pobedi..
Velisavljević Mirjana, igrač ekipe Šabac:  Dale smo sve od sebe, nismo imali sreće na kraju. Čestitam Vojvodini.