1ŽLS VOJVODINA NS - RADIVOJ KORAĆ 68:90

petak, 13.02.2015 | 09:20

Košarkašice Radivoja Koraća savladale su u derbi meču 18. kola prvenstva Srbije Vojvodinu u Novom Sadu rezultatom 90:68 (24:18, 21:20, 22:15, 23:15).Na samom početku veliki hendikep za Vojvodinu, posle nešto više od jednog minuta igre povredila se Jelena Vučetić, i nije ulazila u igru do kraja meča. Posle izjednačenog uvoda, Korać  pojačan bivšom igračicom Vojvodine Vladinkom Erak poveo je sa 24:14. Domaća ekipa do kraja meča nije uspela da se vrati u utakmicu i ozbiljnije pripreti rivalu, iako je na poluvremenu razlika bila svega sedam poena.
Korać je u nastavku bio potpuno dominantan i nijednog trenutka nije ispustio konce igre .U pobedničkom timu Kapor je postigla 19 poena, Topuzović 18, Brajković 13, Erak u debitantskom meču 11 poena i 11 skokova, a 10 poena postigla je Jakšić. Kod domaćina najefikasnije je bila Jovana Pašić sa 32 poena, a po 14 postigle su Laković i Čorto .
Ratković Jovica, trener ekipe Vojvodina NS: Čestitam Koraću na zasluženoj pobedi. mi ulazimo u finiš šampionata sa sada već realnim ambicijama da obezbedimo učešće u plej ofu tj. u prve četiri ekipe, što je za nas uspeh od neprocenjivog značaja za dalju konsolidaciju kluba.
Pašić Jovana, igrač ekipe Vojvodina NS:
Svi komplimenti našim današnjim rivalima za igru, rezultat i trijumf u derbiju. Nadali smo se da možemo prirediti iznenađenje, ali je to ovog puta samo pusta želja.  Okrećemo se već večeras sledećem protivniku i pripremi za još jedan derbi.
Pavlović Miloš, trener ekipe Radivoj Korać: Čestitam ekipi Vojvodine na na fer i korektnoj partiji. Mislim da smo bili bolji tim tokom  cele utakmice i zasluženo slavili.
Topuzović Kristina, igrač ekipe Radivoj Korać:  Odigrali smo jako kvalitetnu utakmicu, ušli smo jako i skoncentrisano već od prvog minuta. Trudili smo se da sprovedemo sve na terenu što je od nas trener tražio. I želim da čestitam svojoj ekipi na borbenosti i pobedi, a protivniku na fer igri.