1ŽLS RADIVOJ KORAĆ - ŠUMADIJA 76:47

petak, 20.02.2015 | 08:51

Posle početnog vođstva Koraća od 3:0, gošće su sigurnom igrom i dobrom odbranom pre svih Ćulafić i Mijatović, ušle u poslednji minut  sa vođstvom od 19:10. Nakon početnih dva minuta u drugom periodu, kada ni jedna ekipa nije postigla pogodak Korać pravi seriju za vođstvo od 22:19 i ponovo preuzima stvari u svoje ruke. Šumadija punih sedam minuta nije postigla pogodak a u ovoj četvrtini samo je Aleksandra Katić trojkom poentirala iz igre dok su ostalih 6 poena gošće  postigle iz slobodnih bacanja. Početkom trećeg perioda Korać je za dva minuta napravio mini seriju od 9:0 za 41:28. Još jednom serijom od 10:0 u 28 minutu meča domaće košarkašice došle su do 20 poena prednosti (52:32) čime je utakmica bila rešena. U poslednjoj četvrtini trener Miloš Pavlović uveo je u igru sve igračice u želji da sačuva svežinu nosioca igre za predstojeće susrete.
Miloš Pavlović, trener ekipe R.Korać: Loše smo otvorili utakmicu, ishitrenim šutevima sa linije tri poena. Nekoliko šuteva je I bukvalno izašlo iz obruča što je rezultiralo vođstvom gošći. Kada smo u drugom period popravili odbranu i u napadu odigrali strpljivo i pametno stvari su došle na svoje mesto. U predstojećih dvadesetak dana imamo vrlo težak raspored u sva tri takmičenja uz odigravanje devet utakmica, od kojih je svaka utakmica bitna jer donosi prolaz u narednu rundu takmicenja. Ocekujem d ace moja ekipa znati da se izbori sa tim, a ekipi  Šumadije želim uspeha u borbi za Plej of.
Trener Darko Jakovljević (Šumadija) : Zaslužena pobeda Koraća. Mi nismo energetski mogli da ispratimo ovu utakmicu. Protekle nedelje imali smo problema sa bolešću i povredama nekih ključnih igračica tako da se to odrazilo na ovoj utakmici. Dok smo imali snage i mogli da igramo cvrsto i svedemo Korac na pozicionu igru, mi smo imali aktivan rezultat. Kada se Korac kontranapadima odvojio na bezbednu razliku, on je rutinski utakmicu priveo kraju. Nama ova utakmica i nije bila previse bitna, i da smo je dobili,  u sredu igramo mec sa Vrbasom koji nam je direktan konkurent u borbi za Plej of. Bilo je veceras dobrih detalja i ako u sredu budemo igrali kao veceras u prvom poluvremenu mislim da cemo dobiti ekipu Vrbasa.
Sanja Mandić:   Ušli smo neodlučno u utakmicu i nismo mogli da pogodimo veliki broj otvorenih šuteva. Već u drugoj četvrtini smo popravili odnos prema utakmici a zaostatak smo nadoknadili borbenošću i na kraju zasluženo pobedili velikom razlikom.
Jelena  Ćulafić: Počeli smo dosta dobro, prvu četvrtinu smo igrali onako kako smo se dogovorili. Na poluvremenu je bila mala prednost Koraća. U trećem periodu smo dopustili da Korać postigne lake poene iz kontranapada i napravi razliku, nismo ispoštovali dogovor što je domaća ekipa iskoristila i lako privela utakmicu kraju.