1ŽLS RADIVOJ KORAĆ - BOR 81:46

sreda, 14.01.2015 | 06:15

Ekipa Radivoja Koraća ostvarila je i 13. trijumf u prvenstvu Srbije pošto je na domaćem terenu savladala Bor rezultatom 81:46 (16:10, 25:5, 18:15, 22:16). Na samom početku susreta u prvih četiri minuta rezultat je bio izjednačen da bi Korać serijom od 8:0 poveo sa 10:4. Od rezultata 14:10 u 8 minutu susreta,  Korać je punih deset minuta uspešno branio svoj koš, a za isto vreme postigao je 19 poena i poveo sa 33:10 u 18 minutu. Visoko stečenu prednost domaći tim je do kraja meča uvećavao i na kraju zabeležio ubedljivu pobedu.
Oba trenera poslala su na parket sve igračice. Kapiten Ivana Brajković bila je najefikasnija u domaćem timu sa 21 poenom (8 skokova), 18 je postigla Kapor, a 10 Đorđević (7 skokova). Posle višemesečne pauze zbog povrede u tim se vratila Bogdana Rodić. Kod gošći Petrović je postigla 13, a Radić 12 poena.
Miloš Pavlović, trener ekipe R.Korać: Čestitao bi ekipi Bora na fer i korektnoj partiji. Mislim da rezultat pokazuje  i realan odnos ekipa u ovom trenutku. Mi smo imali puno oscilacija što je i normalno za prvu utakmicu posle pauze. Uspeli smo da kvalitetno izrotiramo minutažu i pružimo šansu mlađim igračima što nam je i bio cilj, jer nas u sredu očekuje meč protiv Celja u MŽRKL.
Alen Tošić ,trener ekipe Bor: Odigrali smo utakmicu protiv najbolje ekipe u zemlji  koja  treba da bude uvertira za susrete koji nam predstoje i u kojima očekujemo pobede. Požele bih Koraću da nastavi sa dobrim igrama i osvoji još jednu titulu.
Ivana Brajković, R.Korać: Odigrali smo kvalitetno i dobili ovu utakmicu posle pauze u prvenstvu. Nastavljamo ka svom cilju u ovoj sezoni a to je odbrana titula.Čestitam protivniku na fer i korektnoj igri i želim im sreću u nastavku takmičenja.
Anđelina Radić, Bor: Ušli smo mekano u utakmicu i dozvolili protivniku da postigne mnogo lakih poena i  do poluvremena povede sa velikom razlikom. U drugom poluvremenu je igra bila bolja ali nismo uspeli da nadoknadimo veliki zaostatak. Koraću čestitam na pobedi i želim sreću u nastavku takmičenja.