1ŽLS PLAY OFF VOJVODINA NS - RADIVOJ KORAĆ 78:72

utorak, 07.04.2015 | 10:08

U drugoj utakmici finalne serije play off-a prvenstva Srbije Vojvodina NS je  savladala u Novom Sadu Radivoj Korać rezultatom 78:72 (27:19, 14:15, 20:11, 17:27)  i izjednačila na 1:1. Utakmica je odigrana pred oko 300 gledalaca u maloj dvorani SPC “Vojvodia” Vojvodina, predvođena Jelenom  Vučetic, vodila veći deo utakmice. Domaćin je u 6. minutu poveo sa 18:10. Vojvodina je sjajno otvorila meč u šutu za tri poena i pogodila pet od šest pokušaja u prvom poluvremenu.Posle trojke Jovane Pašić ekipa Vojvodine je u 8. minutu prvi put stekla dvocifrenu prednost - 23:13.Ekipe su na veliki odmor posle  20 minuta igre otišle sa prednošću domaćina 41:34.Početkom poslednje četvrtine rezultat je glasio 63:45 i činilo se da je meč rešen. Međutim Korać je zaigrao angažovanije, oduzeo nekoliko lopti sredini i tačno dva minuta pre kraja smanjio na 69:67.Gošće nisu iskoristile naredna dva napada za izjednačenje, a Vojvodina je to iskoristila i napravila nedostižnu prednost sa linije penala.MVP meča bila je Jelena Vučetić sa 35 poena i  indexom od 33 poena, Pašić je postigla 19, a Vida 10. U ekipi Koraća Kapor je postigla 24 poena, Topuzović 19, a Mandić 12.Treći meč finalne serije igra se u Beogradu, u dvorani SC Šumice u četvrtak sa početkom u 20 časova.
Dabović Milan, trener ekipe Vojvodina NS: Odigrali smo jednu čudnu utakmicu sa nedopustivim oscilaciama. Protiv  veoma ozbiljne i vrhunski selektirane ekipe mora se biti skoncentrisan na igru i maksimalno fokusiran na saki segment taktike, jer u protivnom sledi zaslužena kazna. Kada je Korać prišao na samo dva poena zaostatka mogli smo veoma lako izgubiti i umanjiti draž finala plej-ofa prve lige Srbije Tada je doizražaja došla naša enormna želja za pobedom koja se manifestovala nepogrešivošću izvođenja slobodnih bacanja prvo Vide pa onda Nikolić, Pašić i Vučetić. Zahvalmost Koraću na fer igri i upornoj borbi do zadnjeg zvuka sirene.
Vučetić Jelena igrač ekipe Vojvodina NS:  Čestitam Koraću na izuzetnoj partiji a mojim saigračicama i stručnom štbuna briljantnoj pobedi.