1ŽLS PLAY OFF RADIVOJ KORAĆ - VOJVODINA NS 76:58

ponedeljak, 30.03.2015 | 12:49

Košarkašice Radivoja Koraća savladale su Vojvodinu u prvoj utakmici finalne serije i povele sa 1:0. Utakmica je odigrana pred oko 300 gledalaca u hali "Šumice" u Beogradu. Trener Radivoja Koraća Miloš Pavlović pokušao je da iznenadi kolegu Milana Dabovića sa Bogdanom Rodić u startnoj petorci sa zadatkom da igra odbranu na Jeleni Vučetić. Vučetić je uspela da stigne do svog proseka poena na kraju, imala je u startu pomoć u Emeše Vidi, ali ostale igračice Vojvodine nisu bile na nivou iz finalne utakmice kupa u Zrenjaninu. Sa druge strane Korać je od starta uspostavio dominaciju pod koševima i tokom većeg dela meča imao desetak uhvaćenih lopti više u odnosu na rivala. Posebno se istakla Kristina Topuzović koja je u ranoj fazi sakupila osam skokova, od čega četiri u napadu. Vojvodina je tri puta u meču vodila, sve u uvodnim minutama, a posle prednosti 12:11 u 6. minutu usledila je serija domaćina 10:0 za 21:12 u 8. minutu. Na isteku prvih deset minuta bilo je 23:16 za domaći tim.
Obe ekipe su bile pretežno šuterski neraspoložene, posebno u šutu za tri poena. Korać je prvu trojku pogodio u 12. minutu preko Sanje Mandić, a to je ujedno bila jedina trojka u prvih 20 minuta utakmice.
U finišu druge četvrtine domaćin je ponovo stekao maksimalnih devet poena prednosti (39:30), imao i slobodna bacanja za dvocifrenu prednost, ali je na kraju Vojvodina poentirala za konačnih 39:32 na isteku prvog poluvremena.
Treća četvrtina bila je ključna po pitanju krajnjeg ishoda. U 22. minutu trener Vojvodine Milan Dabović zaradio je tehničku grešku zbog prigovora, što je Koraću donelo prvu dvocifrenu prednost (43:32).
Domaći tim je održavao desetak poena prednosti do finiša ove četvrtine, kada je serijom 7:1 ostvario veliku prednost. Četvrtinu je trojkom završila Dijana Stančić za 59:43.
Kako je završio treću tako je Korać nastavio četvrtu četvrtinu. Serijom 8:0 u prva tri minuta, uz trojke Kapor i Topuzović, Korać je u 33. minutu poveo 67:43 i praktično zatvorio ovu utakmicu. Obe ekipe su u finišu meča dale priliku igračicama sa klupe, pa je na kraju zabeležen rezultat 76:58.
Radivoj Korać je potpuno nadskakao rivala i utakmicu završio sa 48 skokova, od čega 19 u fazi napada. Vojvodina je imala 36 skokova, devet u napadu.
Domaći tim je osvojio devet, izgubio 11 lopti, dok je gost izgubio 19 lopti, uz osam osvojenih.
Kristina Topuzović je utakmicu završila sa dabl-dabl učinkom od 19 poena i 16 skokova, Kapor je postigla 16 poena, Mandić 15, a Jakšić 11.
U ekipi Vojvodine Vučetić je postigla 21 poen (8 skokova), Pašić 11 (8 skokova), a Vida 10 (8 skokova).